Zaczynamy nowy sezon wyścigowy!

Maciek Dreszer wraca do ścigania i rywalizacji z najlepszymi kierowcami w Europie! 14 marca 19-latek z Tarnowa zaczyna nowy sezon w motorsporcie od startu w 12-godzinnym wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello pod Florencją. Będzie to początek zupełnie nowego rodziału w wyścigowej karierze Maćka, który podjął decyzję o związaniu się z marką BMW i w najbliższych latach bedzie ścigał się samochodami tej marki.
W tym sezonie “Magic” poprowadzi BMW M235i Racing, wyścigówkę z sześciocylindrowym silnikiem o pojemności trzech litrów i mocy 333 KM. Na samochod trzeba było czekać aż 14 miesięcy, ale Maciek znalazł się w elitarnym gronie kierowców, którzy otrzymali ten samochód – jak dotąd do zespołów wyścigowych na całym świecie trafiło tylko 20 takich modeli M235i Racing a Maciek jest jednym z wyróżnionych zawodników. I nie kryje tego, że samochodem jest zachwycony: „Każdy samochód BMW, zwłaszcza wyścigowy, daje niesamowitą radość z jazdy. Starty tą wyścigówką to dla mnie przedsionkiem do aut klasy GT3”
Na liczącym 5,24 kilometra torze leżącym w sercu Toskanii “Magic” wystartuje w barwach znanego niemieckiego teamu Securtal Sorg Rennsport, który od lat związany jest z marką BMW. Start w wyścigu Hankook 12H Italy będzie świetną okazją do poznania nowego samochodu ale nie tylko – team Sorg Rennsport przyjechał do Włoch by walczyć o zwycięstwo i Maciej ma w tym pomóc.
Kwalifikacje do wyścigu rozpoczynają się w piątek, 13 marca o godzinie 11:00, a sam wyścig podzielony jest na dwie części – pierwsza część ścigania także w piątek, od 13:30 do 17:30, a dokończenie w sobotę – od 9:30 do 17:30. Transmisję z wyścigu który można śledzić na stronie:
http://www.24hseries.com/live, a na Facebooku Maćka https://pl-pl.facebook.com/maciejdreszer przez cały weekend będziemy regularnie zamieszczać zdjęcia i relacje prosto z toru Mugello!