Wyjątkowa wyścigówka na stoisku BMW podczas MOTOR SHOW POZNAŃ

BMW M235i Racing, jedyny w Polsce egzemplarz najnowszej wyścigówki niemieckiego producenta stanie na stoisku firmy BMW w pawilonie 6A. Auto przyjedzie do Poznania prosto ze słynnego belgijskiego toru Spa, na którym Polak – Maciej Dreszer  – wywalczył drugie miejsce w wyścigu otwierającym tegoroczny sezon pucharu BMW M235i Racing Cup. Zwiedzający będą mieli możliwość porozmawiać z kierowcą wyścigowym o specyfice samochodu, wyścigach i najnowszym pucharze BMW M235i Racing.
19-letni Maciej Dreszer to jeden z najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych w Europie. W 2014 roku Tarnowianin zwyciężył w cyklu zawodów długodystansowych TMG GT86 Cup na niemieckim Nürburgringu, startując w barwach utytułowanego niemieckiego zespołu Doerr Motorsport. Maciej został także, indywidualnie, wicemistrzem FIA Strefy Europy Centralnej w wyścigach górskich (grupa N+2000). W 2014 roku jako kierowca wyścigowy przeszedł do historii: został najmłodszym zawodnikiem, który wygrał wyścig na Nürburgringu oraz najmłodszym uczestnikiem 24godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24 Rennen na tym torze. Ten rok to kolejne sukcesy Macieja – w marcu, startując BMW M235i Racing, wywalczył drugie miejsce w swojej klasie w 12-godzinnym wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello, a w Wielkanoc zdobył drugie miejsce podczas trzygodzinnych zawodów Trophée des Fagnes na torze Spa-Francorchamps.
Wyścigówkę BMW M235i Racing będzie można podziwiać na stoisku firmy BMW, obok takich niesamowitych pojazdów jak BMW X5 M i BMW X6 M.