Podium dla Maćka podczas Trophée des Fagnes na torze Spa!

Pierwszy wyścig tegorocznego pucharu BMW M235i Racing Cup zakończył się świetnym wynikiem – podczas trzygodzinnego wyścigu Trophée des Fagnes będącego inauguracją sezonu wyścigowego na słynnym belgijskim torze Spa-Francorchamps Maciek, wspólnie z holenderską zawodniczką Stéphane Kox, wywalczyli drugie miejsce w swojej klasie! To już drugie podium w tym roku – miesiąc temu Maciek wywalczył drugie miejsce w swojej klasie podczas 12-godzinnego wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello pod Florencją.
Wyścig na torze Spa był bardzo trudny – w stawce dominowały samochody o porównywalnych parametrach przez co rywalizacja była niezwykle wyrównana. Mimo wielu kolizji na torze Maćkowi, który jechał na pierwszej zmianie, udało się uniknąć kłopotów – to pozwoliło szybko przesunąć się na drugie miejsce w klasyfikacji BMW M235i Racing Cup. Tego miejsca zespół Dreszer Motorsport, czyli Maciek i Stéphane, nie oddał już do końca.
Niemała w tym zasługa ojca Stéphane, Petera Koxa, kierowcy wyścigowego (m.in. zwycięzca w wyścigu Le Mans w 2003 roku). Peter potrafił świetnie dobrać ustawienia zawieszenia samochodu dzięki czemu Maciej był w stanie „kręcić” czasy o kilka sekund lepsze od reszty rywali.
Kolejny wyścig już niebawem – 10 maja Maćka i Stéphane czeka 125 minut ścigania podczas New Race Festival na torze Zolder. A już w tym tygodniu wyścigowe BMW M235i Racing należące do Maćka będzie można podziwiać z bliska na stoisku firmy BMW podczas targów Motor Show w Poznaniu. Maciek również będzie obecny na targach, więc wszystkich zapraszamy do stolicy Wielkopolski!