Od dziecka kręci mnie wszystko, co ma silnik i koła

W moich żyłach zamiast krwi płynie benzyna. Swój pierwszy wyścig zaliczyłem już w wieku 5 lat, moim minitraktorkiem z własnoręcznie dorobioną kartonową przyczepką. Jestem zakręcony na punkcie wszystkiego, co ekstremalne i związane z motoryzacją.  Uwielbiam jeździć samochodem i opowiadać o swoich przygodach z wyścigów oraz wrażeniach z egzotycznych podróży.

Obecnie studiuję marketing i komunikację rynkową, łącząc studia ze sportem samochodowym. Lubię aktywny styl życia – dużo czasu spędzam na siłowni, pływalni czy bieganiu.

TOR WYŚCIGOWY

Motoryzacja to moje życie, a tor wyścigowy to mój drugi dom. Jestem wicemistrzem Europy GT4, mistrzem pucharu Toyoty GT86 na Nürburgringu, mistrzem pucharu BMW M235i w Europie. Ostatnio startowałem w europejskiej serii NASCAR, w której byłem pierwszym Polakiem i zdobyłem tytuł drugiego wicemistrza w klasie Rookie Cup. “Zaistniałem” w Wikipedii jako najmłodszy zwycięzca na Nürburgringu. Ścigam się zawodowo w wyścigach na poziomie międzynarodowym, ale nie odmówię też jazdy kaskaderskiej.

MOTORYZACJA
W WIELU ODSŁONACH

Posiadam, i cały czas powiększam, własną kolekcję samochodów – oldtimerów i wyścigówek. Perełką w mojej kolekcji jest oryginalna FSO Warszawa w wersji przeznaczonej dla Milicji Obywatelskiej (MO) z pełnym wyposażeniem z lat 60-tych oraz z drukami mandatów i historycznym umundurowaniem milicjantów.

Pasjonuje mnie również tuning i często robię to sam. Podróżuję po najfajniejszych trasach Europy i świata oraz biorę udział w zawodach na legendarnych torach wyścigowych – znam ich historie i ciekawe epizody.

Działania medialne
i społeczne

Wyścigi to jest to co lubię najbardziej w motoryzacji, ale większość czasu za kierownicą spędzam poruszając się po drogach publicznych. Dlatego udzielam się społecznie w akcjach dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz akcjach wspierających niepełnosprawnych na drodze. Angażuję się w programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz inicjuję ciekawe wydarzenia takie jak wystawa Sport TAK – Wojna NIE czy akcja Znak Drogowy 44. Chciałbym dotrzeć do młodych “gniewnych” kierowców i uświadomić im, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, a swoje umiejętności wyścigowe mogą przetestować na torze.