II miejsce Maćka w wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello!

Maciek Dreszer zajął świetne drugie miejsce w swojej klasie w wyścigu Hankook 12H Italy na torze Mugello! Dwunastogodzinny wyścig na torze pod Florencją stanowiącym własność Scuderia Ferrari podzielony był nietypowo na dwie części – pierwsze cztery godziny ścigania odbyły się w piątek 13 marca po południu. Wyścig wznowiono w sobotę rano i ściganie trwało przez kolejnych osiem godzin. Wieczorem i w nocy teamom nie wolno było prowadzić w samochodach żadnych napraw.
W szybkim wyścigu (Kod 60, oznaczający konieczność zmniejszenia prędkości do 60 km/h, łącznie przez niespełna godzinę) walka w klasie CUP1 w której startował Maciek, trwała przez pełne dwanaście godzin i była niezwykle emocjonująca. Podczas pierwszego dnia Dreszer i trzej inni kierowcy jadący BMW M235i o numerze 71 w barwach teamu Securtal Sorg Rennsport toczyli nieustająca walkę o prowadzenie z samochodem szwajcarskiego teamu Pricon Racing. Drugi dzień stał pod znakiem zaciętej rywalizacji z niemieckim zespołem Bonk Motorsport, który ostatecznie zwyciężył w zawodach niewielką różnicą jednego okrążenia. “Przegraliśmy w dużej mierze przez pechowy pitstop – pod koniec wyścigu zjechaliśmy na tankowanie, a rywale z Bonk Motorsport zrobili to samo chwilę później, gdy na torze zdarzył się wypadek i ogłoszono Kod 60. Tej różnicy nie udało się nam odrobić. Mieli szczęście, a my pecha” – opowiadał Maciek już po wyścigu.
Ostateczny wynik to 300 okrążeń toru, co zapewniło drugie miejsce na mecie, zwycięski team zaliczył 301 okrążeń toru Mugello. BMW numer 71, którym jechał Maciek zajęło też wysokie 30. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu na 72 samochody zgłoszone do udziału w zawodach. Co ważne, Maciek był w sobotę jedynym polskim kierowcą który zajął miejsce na podium. Pozostałe polskie załogi dojechały na dalszych miejscach.