Dreszer w niezwykłym zespole podczas 24-godzinnego wyścigu

Maciej Dreszer wystartuje w ten weekend w kolejnym wyścigu międzynarodowej serii 24H Series. Tym razem będą to jednak absolutnie wyjątkowe zawody dla 19-latka z Tarnowa. Maciej został bowiem zaproszony do ścigania przez zespół Mission Possible który tworzą kierowcy po urazie kręgosłupa poruszający się na wózkach inwalidzkich!
Mission Possible to jedno z najbardziej niesamowitych przedsięwzięć w europejskim motorsporcie, spełnienie marzenia dwóch niepełnosprawnych kierowców – Austriaka Gustava Engljähringera i Szwajcara Rainera Küschalla. Obaj panowie, jeżdżący na wózkach, postanowili stworzyć pierwszy w historii motorsportu zespół złożony z kierowców po ciężkich wypadkach – na torze lub poza nim – które skończyły się dla nich porażeniem kończyn dolnych. Projekt się powiódł – team Mission Possible ma za sobą kilka wyścigów, w tym tegoroczny 24-godzinny maraton wyścigowy na torze Dubai Autodrome. Realizacja celu była możliwa między innymi dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanego samochodu BMW M235i Racing umożliwiającego obsługę gazu i hamulca za pomocą rąk, bez konieczności naciskania pedałów.
Dla Maćka Dreszera zbliżający się 24-godzinny maraton na Paul Ricard to już czwarty w tym sezonie długodystansowy wyścig serii 24H Series, po Dubaju, Mugello i Zandvoort. Ten występ będzie jednak najbardziej niezwykły właśnie z powodu wyróżnienia jakim dla Polaka jest zaproszenie ze strony zespołu Mission Possible i propozycja wsparcia niepełnosprawnych kierowców. W ten weekend zadaniem Maćka, ubiegłorocznego triumfatora cyklu TMG GT86 Cup na niemieckim torze Nurburgring, będzie walka o jak najlepsze czasy i jak najlepszą pozycję dla zespołu Mission Possible. Austriacko-szwajcarski team to jeden z pewniaków do miejsca na podium we Francji – po trzech wyścigach tego sezonu Mission Possible zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 24H Series w kategorii CUP1. Już dzisiaj o 17:15 startują kwalifikacje, a 24-godzinny wyścig na torze Paul Ricard rozpocznie się w sobotę o 14:30. Relację wideo wraz z komentarzem można śledzić na stronie 24hseries.com/live.