Dreszer Motorsport na Targach “Auto Moto Show”

Tegoroczne Jubileuszowe “Auto Moto Show” było imprezą motoryzacyjną z prawdziwego zdarzenia… Ja miałem ogromną przyjemność być jednym z elementów tego “Show”. Na stanowisku o powierzchni ponad 200 m2, które było jednym z największych na Targach zaprezentowałem Toyotę GT86 w barwach WOŚP, którą ścigałem się w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Pokazałem cywilną, chodź mocno zmodyfikowaną wersję wyścigówki BMW M235i, którą walczę na torach Benelux’u w tym sezonie. Była też ciekawostka – niesamowita terenówka… Typowy, piekielnie mocny Off Road, któremu nie straszne żadne bezdroża! Zwiedzający mogli zobaczyć jak zachowuje się organizm podczas zderzenia ze stałą przeszkodą przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – oni mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu m.in. motoryzacji, mechaniki rajdów, pierwszej pomocy a przy okazji zgarnąć drobny upominek. Z dumą zaprezentowałem też  wystawę z przesłaniem o pokój na świecie – “Sport TAK – Wojna NIE”, która jest moim autorskim pomysłem.
Podczas 2-dniowej imprezy działo się bardzo, bardzo wiele – po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć wielką dumę całej rodziny VOLVO, długo oczekiwany model XC90. Renault zaprezentowało premierowe Kadjara i Espace, a także całą gamę samochodów modyfikowanych.
Kilka ciekawych modeli zaprezentowało GM, którego stoisko zostało uznane za najładniejsze i otrzymało medal targowy. Zobaczyliśmy premierowego Opla Karla, były też: Astra OPC i Opel Adam w wersji ROCKS.
Mazda na swoim stoisku zaprezentował wszystkie auta w jednym kolorze: Mazdę 6, Mazdę CX-5 po liftingu i nową Mazdę 2 i CX-3, a wszystko w otoczeniu mini galerii fotograficznej (Mazda w różnych ujęciach). Zdjęcia zostały licytowane, a dochód z licytacji przeznaczono na cel charytatywny.
Dla miłośników topowych modeli nie zabrakło: Ferrari czy Lamborghini. Była też duża rodzina BMW. Mercedes zaprezentował między innymi piękne GT w wersji AMG, a Ford nowe Mondeo i Focusa.
Ważną premierą był nowy Fiat 500X i …Citroeny w nowych cenach. Ciekawych samochodów było znacznie więcej, ale trudno wymienić wszystkich, blisko stu wystawców, do tego pokazy driftu i stuntu na motocyklu i na quadzie oraz zawody car audio. Było też co nieco off-roadu z możliwością przejażdżki po ciężkim terenie, taksówka jeżdżąca na dwóch kołach i przewożąca w ten sposób pasażerów czy szkoła bezpiecznej jazdy na specjalnej płycie poślizgowej.

Tradycyjnie nie zabrakło również motocyklistów. Na Auto Moto Show przybyli w paradzie około 200 maszyn, a potem wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich widowiskowych konkursach sprawnościowych. Leszek Kuzaj opowiadał o swojej karierze rajdowej i …nowej pasji.

Jak zwykle targom towarzyszyły piękne dziewczyny, a na koniec, w niedzielę o godz. 16: 00 odbył się finał wyborów Miss Auto Moto Show.